Gdańska drużyna po intensywnych wakacyjnych przygotowaniach 3 października rozpoczęła nowy sezon siatkarskiej Plus Ligi. Siatkarze LOTOS Trefl Gdańsk rozegrali 15 meczów kontrolnych, spędzili ponad 130 godzin na hali treningowej i z nowym składem wkroczyli w pierwszą kolejkę.

Wśród podopiecznych Andrea Anastasiego pojawili się zawodnicy dobrze znani fanom polskiej siatkówki - Michal Masný, Dmytro Pashytsky, Szymon Romać i Bartosz Pietruczuk. Oprócz nich do drużyny dołączyli dotychczasowi gracze  zespołów młodzieżowych Trefla Gdańsk- Patryk Niemiec, Maciej Ptaszyński, Fabian Majcherski i Szymon Jakubiszak, którzy debiutują na deskach Plus Ligi. Po raz kolejny Bartosz Gawryszewski został kapitanem żółto-czarnych.

– Zbudowaliśmy skład, łącząc doświadczenie z młodością. Wizja naszego klubu zakłada przede wszystkim rozwój młodych siatkarzy, którzy w przyszłości będą stanowić o sile polskiej siatkówki. Staraliśmy się pozyskać na ten sezon graczy takich jak Michal Masný czy Dmytro Pashytskyy i bardzo się cieszę, że to nam się udało, ale także włączyć do składu naszą młodzież. Ma ona siatkarsko dorastać i się rozwijać – skomentował trener Andrea Anastasi na przedsezonowej konferencji prasowej.

Do tej pory Trefl rozegrał sześć meczy ligowych.  LOTOS zwycięsko zainaugurował sezon wygrywając z Effectorem Kielce 3:1.  Następne mecze z MKS Będzin, ZKSA Kędzierzyn-Koźle,        Asseco Resovia Rzeszów, ESPADON Szczecin i PGE Skra Bełchatów zakończyły się kolejno 3:2,  1:3, 1:3, 3:1, 0:3.  Żółto-czarni po trzech porażkach i trzech zwycięstwach zajmują 10 miejsce w tabeli Plus Ligi.

Kolejny mecz LOTOSu Trefl zostanie rozegrany już w tę sobotę z ONICO AZS Politechnika Warszawska, w którym zmierzą się nie tylko dwie silne drużyny. Będzie to również pojedynek reprezentantów Polskiej kadry narodowej - Mateusza Miki i Piotra Gacka z Andrzejem Wroną i Pawłem Zagumnym.

Julia Janiak