Data wydarzenia: 16.12.2017 10:00 - 16.12.2017 16:00
Miejsce wydarzenia: Gdańsk, Ergo Arena

„Po zdrowie do ERGO ARENY” to nowa kampania prospołeczna dla mieszkańców Pomorza. W kalendarzu hali pojawiły się „Zdrowe Soboty” – bezpłatne badania, warsztaty i zajęcia sportowe. Za nami udana inauguracja , a najbliższa edycja cyklu już 28 października.

W przedostatnią sobotę września pod dachem gdańsko-sopockiej hali z mieszkańcami regionu spotkali się lekarze specjaliści, terapeuci, trenerzy oraz sportowcy, by wspólnie pracować nad poprawą kondycji fizycznej i psychicznej. Pierwsza edycja cieszyła się zainteresowaniem wśród całych rodzin. Najmłodsi poznali podstawy koszykówki i piłki ręcznej, były też tańce i aktywności ogólnorozwojowe. Młodzież uczestniczyła w zajęciach o charakterze kreatywnym, które pobudzić miały twórczość. Rodziców czekały konsultacje, a z seniorami spotkali się diabetolog i okulista.

Współorganizatorzy „Zdrowych Sobót” –Sopockie Stowarzyszenie Zdrowi i Aktywni oraz Uniwersytet SWPS do współpracy zaprosili cenionych specjalistów - Wykładowcy z AWFiS nauczą prawidłowych zasad regeneracji organizmu po wysiłku i zadbają o ćwiczenia dla seniorów przeciwdziałające upadkom. Warto przyjść i zatańczyć dynamiczną zumbę, zrelaksować się podczas jogi lub poznać uspokajającą moc Tai Chi – mówi Katarzyna Kozłowska, prezes stowarzyszenia.

- Podczas Zdrowej Soboty myślimy o zdrowiu w sposób kompleksowy - o zdrowiu fizycznym jak i psychicznym. Stąd, nasze wydarzenie to nie tylko aktywności dla ciała, ale też dla ducha - wykłady, warsztaty, zajęcia prowadzone przez ekspertów z Uniwersytetu SWPS w Sopocie, m.in. na temat dbania o swój dobrostan psychiczny, zarządzania stresem, motywacji i wielu innych. Program jest tak przygotowany, by każdy od 0 do 100 lat znalazł coś dla siebie – dodaje Anna Matuszak z Uniwersytetu SWPS.

28 października w ERGO ARENIE stanie słuchobus, a specjaliści z Centrum Dermatologiczno – Alergologiczne „Derm-Al” przeprowadzą badania znamion skórnych i konsultacje podologiczne. Ponownie do dyspozycji gości hali będą eksperci z Centrum Okulistycznego Blikpol, Centrum Medyny Sportowej Rehasport Clinic i specjaliści z firmy BAYER. 

- Każdy z gości znajdzie interesującą go sesję. Gwarancją jest zróżnicowana tematyka i bogaty program zajęć – przekonuje Aleksandra Golec z ERGO ARENY, koordynatorka projektu – Są z nami lekarze z topowych trójmiejskich przychodni, świetni psychologowie, zawodnicy oraz trenerzy z zaprzyjaźnionych klubów sportowych. Możecie spodziewać się niespodzianek na płycie głównej boiska. Namówcie rodzinę, znajomych i spędźcie w ERGO ARENIE „Zdrową Sobotę” – dodaje organizatorka.

Kolejną imprezę zaplanowano na 16 grudnia w godz. 10:00-16:00. Wstęp wolny.