W Akademickich Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn zawodnicy AZS Uniwersytetu Gdańskiego zdobyli tytuł Wicemistrza Polski. To największy sukces gdańskich siatkarzy w historii nowego systemu rozgrywek. Podopieczni trenera Edwarda Pawluna zdobyli ponadto złote medale w klasyfikacji uniwersytetów.

W dniach 4 – 7 maja w Opolu odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn, na które zgłosiło się ponad 500 uczestniczek i uczestników. W rywalizacji

znakomicie zaprezentowali się zawodnicy AZS Uniwersytet Gdański, zdobywając tytuł Wicemistrza Polski. Mistrzami zostali siatkarze Akademii Górniczo-Technicznej w Krakowie, a podium zamknął zespół AZS Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

– Droga do medalu była bardzo długa, a rozpoczęła się od rozgrywek w ramach Pomorskiej Ligi Akademickiej już w październiku 2016 roku. Rozgrywki regionalne siatkarze UG zakończyli w kwietniu na I miejscu uzyskując jednocześnie awans do turnieju półfinałowego w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski zawodnicy Edwarda Pawluna ponownie okazali się bezkonkurencyjni i jako jeden z trzech zespołów otrzymali przepustki do wielkiego finału,który w tym roku stał na bardzo wysokim poziomie

– mówi Piotr Walczak, Prezes AZS Uniwersytetu Gdańskiego.

 

W Opolu rywalizowało 16 najlepszych drużyn męskich z całej Polski. Drużyna AZS Uniwersytet Gdański zakończyła rozgrywki grupowe z kompletem zwycięstw awansując do ćwierćfinału z pierwszego miejsca. AZS UG pokonał UWM Olsztyn (2:1 w setach), PWSZ Racibórz (2:1) i Politechnikę Rzeszowską (2:0). W drodze do półfinału zawodnicy Edwarda Pawluna pokonali Uniwersytet Rzeszowski 2:0 (26:24, 25:18), a w półfinale – Uniwersytet Szczeciński 2:0 (25:20, 25:21). W finale lepsi okazali się siatkarze zespołu Akademii Górniczo-Technicznej w Krakowie. Mecz zakończył się wynikiem AGH Kraków – AZS UG 3:0 (25-20, 25- 19, 25- 23).

 

Podopieczni trenera Edwarda Pawluna zdobyli również złote medale w klasyfikacji uniwersytetów.