Data wydarzenia: 25.02.2018 11:00 - 25.02.2018 16:00
Miejsce wydarzenia: Gdańsk, Ergo Arena

„Po zdrowie do ERGO ARENY” to nowa kampania prospołeczna dla mieszkańców Pomorza. Po „Zdrowych Sobotach” w kalendarzu hali pojawiły się „Aktywne Niedziele” – bezpłatne treningi z trójmiejskimi sportowcami, warsztaty psychologiczne i wykłady o zdrowiu. Najbliższe spotkanie w ramach cyklu już 25 lutego w hali na granicy Gdańska i Sopotu w godzinach 11:00-16:00. Wstęp wolny!

 

W ostatnią niedzielę lutego z entuzjastami sportu i zdrowego trybu życia spotkają się między innymi zawodnicy i trenerzy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, którzy zabiorą nas do świata królowej sportu. O tym jak rozpocząć bieganie, jak ćwiczyć regularnie i efektywnie opowiadać będą specjaliści z Centrum Medycyny Sportowej Rehasport Clinic. Sopockie Stowarzyszenie Zdrowi i Aktywni, współorganizator cyklu, zaproponuje uczestnikom energetyczną zumbę i relaksacyjną jogę. Nie zabraknie też animacji koszykarskich i siatkarskich, o które zadbają reprezentanci klubów sportowych grupy Trefl.  

 

W programie imprezy uwzględniono również aktywności dla ducha, stąd bogata oferta warsztatów psychologicznych. Zajęcia poprowadzą m. in. Przemysław Staroń, Hanna Wilczyńska-Toczko oraz Katarzyna Janasiewicz. Fitness dla mózgu zorganizują eksperci z kliniki BrainPlus, a z emocjami radzić sobie będziemy podczas zajęć Mindfullness Ewy Kochanowskiej.

 

Dr Małgorzata Kawa z AWFiS w Gdańsku poprowadzi wykład dla osób zmagających się z otyłością. Strefę Masażu poprowadzą studenci fizjoterapii, a o pielęgnacji skóry opowie nam kosmetolog Małgorzata Krzykowska.

 

- Ideą spotkań jest gwarancja aktywności dla wszystkich pokoleń, dlatego do hali zapraszamy całe rodziny. Zarówno zajęcia sportowe jak i warsztaty psychologiczne dopasowaliśmy pod różne kategorie wiekowe – podkreśla Aleksandra Golec z ERGO ARENY, koordynatorka projektu – Wspólnie rozruszajmy nasze ciała i szare komórki, do zobaczenia w Aktywną Niedzielę, 25 lutego! – podsumowuje organizatorka. 

 

Harmonogram wydarzenia: http://ergoarena.pl/wydarzenia-lista/aktywna-niedziela/

 

Kolejne edycje imprezy zaplanowano na 8 kwietnia i 24 czerwca.