Praktycznie każdy z nas chciałby zamieszkać nad morzem. Bliskość piaszczystych plaż, szum morza tuż za progiem przyciąga jak magnes osoby, które tłumnie osiedlają się w nadmorskich miejscowościach, przybywając z innych części naszego kraju. Niewątpliwie do Trójmiasta przyciągają je także doskonale płatne miejsca pracy oraz standard życia, jaki można dzięki nim osiągnąć. Nic więc dziwnego, że Trójmiasto ze szczególnym naciskiem na Gdańsk rozwija się niezwykle dynamicznie i ciągle powstają nowe lokalizacje oferujące mieszkania od dewelopera w różnych metrażach.

Gdzie warto mieszkać w Gdańsku?

Na podstawie przeprowadzonych badań wskazać można kilka dzielnic, które z roku na rok zyskują na atrakcyjności w oczach potencjalnych mieszkańców. Osoby, które poszukują mieszkań w Gdańsku, najczęściej kierują swoje zainteresowanie w stronę dzielnicy Wrzeszcz, Przymorze, Osowa, Morena oraz Oliwa. Najczęściej na liście zalet przemawiającej za wyborem właśnie tych dzielnic znajdziemy: jednoczesną bliskość centrum oraz bliskość morza, niezwykle bogatą siatkę połączeń komunikacyjnych i drogowych, oraz doskonale rozwiniętą infrastrukturę miejską dająca dostęp zarówno do miejsc użyteczności publicznej, jak i tych służących stricte rozrywce.

Wyniki badań potwierdzają specjaliści branży nieruchomości pracujący w firmie RAI PB oferującej nowe mieszkania na Osowej. Ich zdaniem kluczowe dla poszukujących mieszkań w Gdańsku jest łatwe skomunikowanie zarówno w centrum, jak i innymi częściami kraju oraz to aby wokół ich miejsca zamieszkania znajdowały się obiekty, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Ponadto ważne jest także, by w pobliżu były się tereny zielone, na których można zarówno uprawiać różnorodne sporty, jak i oddawać się po prostu błogiemu relaksowi.

RAI PB traktuje te potrzeby swoich potencjalnych klientów niezwykle poważnie i oferuje nowe mieszkania w standardzie deweloperskim znajdujące się jednocześnie w bogatej infrastrukturze użytecznych obiektów tj. sklepy, przedszkola czy place zabaw. Z drugiej zaś strony ich inwestycje znajdują się w pobliżu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz dwóch pięknych jezior.

Jakie mieszkania sprzedają się w Gdańsku?

Wszystko zależy od dzielnicy, w której poszukujemy nieruchomości. Dla przykładu we Wrzeszczu oraz Osowej poszukiwane są zarówno mieszkania małe, oraz duże trzypokojowe i większe co wskazuje, że są to dzielnice popularne nie tylko wśród singli, ale także rodzin z dziećmi. W nadmorskiej dzielnicy Przymorze, która jest jednocześnie najbardziej zaludnioną częścią Gdańska, poszukiwane są kawalerki oraz mieszkania dwupokojowe. Ciekawostkę może stanowić fakt, iż w dzielnicy Przymorze znajduje się największy budynek mieszkalny w Polsce o długości bagatela 800 metrów.

Dla siebie i na wynajem

Jak pisaliśmy wyżej, nie brakuje Polaków, którzy przeprowadzają się do Gdańska, ponieważ zależy im na stabilnej pracy i poprawie ogólnych warunków życia siebie oraz swoich bliskich. Oni szukają raczej mieszkań, które staną się ich docelowym miejscem do życia. Nie brakuje jednak osób, które aktualne trendy wykorzystują, kupując mieszkania na wynajem. Kupno mieszkania do wynajęcia w Trójmieście to inwestycja praktycznie skazana na sukces i szybki zwrot. Oczywiście, jeśli planujemy takie przeznaczenie naszej nieruchomości, należy poszukiwać raczej lokali w dzielnicach położonych jak najbliżej morza i centrum lub dobrze z nimi skomunikowanych, ponieważ one są najczęściej poszukiwane przez turystów, którzy nie lubią tracić czasu na dojazdy na plażę czy do atrakcji turystycznych.