Lech to imię powstającego w lunaparku rollercoastera. Będzie największy w Polsce i największy w tej części Europy. Z pewnością przyciągnie tłumy.


Rollercoaster powstaje w naszym kraju a dokładnie na śląsku. Pomknie on z zawrotną prędkością dorównującą piratom drogowym... Z pasażerami odwróconymi do góry nogami. 

Po raz pierwszy zaprezentowano wagoniki największej w Europie Środkowej kolejki górskiej, która za kilka miesięcy zostanie odpalona w Wesołym Miasteczku. Spadając z wysokości 40 metrów osiągną prędkość 95 km/h. W tzw. terenie zabudowanym!


Oczywiście nikomu nie radzimy jeździć po mieście z taką prędkością samochodem bądź motocyklem. Jest to igranie z losem. A tu... Tu wszystko ma być pod kontrolą i w pełni bezpieczne, choć przecież ludzie siedzący w wagonikach nie będą w żaden sposób osłonięci.

Trasa rollercoastera ma długość 908 metrów, czyli blisko jednego kilometra. Przejazd będzie się odbywał z ogromną prędkością. Trwać ma 104 sekundy. Po drodze będą cztery pętle. Kolejka pokona je z kołami w górze, a pasażerami w dole. Dlatego jest to rozrywka wyłącznie dla osób o mocnych nerwach. 

Tor, po którym będą mknąć 20-osobowe wagoniki, jest już prawie gotowy. Inauguracja w lipcu.