Data wydarzenia: 23.11.2016 19:00 - 23.11.2016 21:00
Miejsce wydarzenia: Gdańsk, Filharmonia Bałtycka- Sala Kameralna "M" - Gdańsk, Ołowianka 1

Wśród najważniejszych osiągnięć artystycznych Andrzeja Wiercińskiego na uwagę zasługują: I miejsce na VI Międzynarodowym Chopinowskim Konkursie Pianistycznym w Budapeszcie (2014), I miejsce na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Golden Ring" w Słowenii (2014), III miejsce na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny-Stefańska in memoriam" w Poznaniu (2014), I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015).

Finalista oraz laureat Specjalnej Nagrody dla najlepszego pianisty z Polski na X Międzynarodowym Chopinowskim Konkursie Pianistycznym w Darmstadt (2013), zdobywca I miejsca i Specjalnej Nagrody za najlepsze wykonanie utworu K. Szymanowskiego na XVII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2012) oraz I miejsca i Specjalnej Nagrody za najlepsze wykonanie utworu M. Moszkowskiego na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Maurycego Moszkowskiego w Kielcach (2011).
 
„Gdańska Jesień Pianistyczna” jest wyjątkową propozycją festiwalową Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku o zasięgu międzynarodowym.
Koncerty i recitale odbywają się w Sali Koncertowej oraz Sali Kameralnej.
Wśród gości, którzy w listopadzie pojawią się w Filharmonii Bałtyckiej są światowej klasy pianiści, w tym zwycięzcy i laureaci międzynarodowych konkursów pianistycznych, którzy prezentując przekrojowy lub tematycznie jednolity repertuar z pewnością zagwarantują słuchaczom interpretacje na najwyższym poziomie

Andrzej Wierciński – fortepian

Program:
J.S. Bach-F. Busoni 
Chaconne d-moll BWV 1004 (z drugiej partity Bacha na skrzypce solo)

S. Prokofiew 
Sonata op.83 nr.7

M. Musorgski 
Obrazki z wystawy