Trwa wielka ulewa w Gdańsku, bardzo duża liczba ulic jest podtopiona. Działa sztab kryzysowy. Zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk apeluje do mieszkańców, aby ze względu na duże trudności komunikacyjne w miarę możliwości nie wychodzili z domów i pozostali w miejscach pobytu. W ten sposób umożliwimy służbom sprawne działanie. A wszystkie służby pracują na maksymalnych obrotach.AKTUALIZACJA, GODZ. 00.25 

Straż pożarna zadysponowała dodatkowe siły z Tczewa, Nowego Dworu, Kartuz i Starogardu Gdańskiego. Najbardziej intensywne działania są prowadzone w Osowej, przy szpitalu Marynarki Wojennej na ul. Polanki oraz przy ul. Marynarki Polskiej oraz na skrzyżowaniu ulic Nowe Ogrody i 3 maja. Strażacy rozstawiają tez zapory przy ul. Słowackiego w pobliżu strugi Strzyża.

W akcji są wszyscy dostępni policjanci. Głównie udrażniają drogi dla przejazdu służb.

Ciągle aktualna jest prośba do mieszkańców, by nie wychodzili z domów i miejsc pobytu. 


Najbardziej dynamiczne działania strażacy prowadzą w Osowej, przy Szpitalu Marynarki Wojennej przy ul. Polanki, przy ul. Marynarki Polskiej. Przepompowywana jest woda ze skrzyżowania ulic Nowe Ogrody i 3 Maja - pompy pracują wymiennie w różnych miejscach miasta.

Niebawem rozstawiane będą zapory przy ul. Słowackiego przy rzece Strzyża.

Zabezpieczany jest obiekt WRD Policji, który nie może przerwać działania. Wszyscy dostępni w regionie policjanci są w akcji - udrożniają i zabezpieczają drogi dla innych służb i mieszkańców.

Nocna komunikacja zbiorowa funkcjonuje ze znacznymi opóźnieniami, są duże utrudnienia.

Niezmiennie prosimy o nie wychodzenie z domów, a w szczególności nie poruszanie się po ulicach miasta samochodami. Prosimy umożliwić służbom prowadzenie akcji.