Data wydarzenia: 09.06.2017 00:00 - 17.06.2017 23:59
Miejsce wydarzenia: Gdańsk
Choć przez 19 lat Festiwal Filmów Kultowych cyklicznie odbywał się w Katowicach to właśnie na swoją 20 jubileuszową edycję święto kina gatunkowego zagości w Gdańsku. Filmy gatunkowe wyświetlane będą w niecodziennych miejscach, a mianowicie w industrialnych przestrzeniach Stoczni Gdańskiej. Impreza ma potrwać całe 8 dni i w tych dniach nastąpi aż 50 projekcji filmów, ale to jakich. Na uczestników imprezy czekają również wykłady o zapomnianych epizodach z historii kina, a także wziąć udział w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi i wydarzeniach towarzyszących. Projekcje filmów, w tak nietypowych miejscach na pewno wywrą na oglądających długo nie zapomniane wrażenie i nowe doświadczenie. Festiwal rozpocznie się 9 czerwca 2017r., a ostatni seans obejrzymy 17 czerwca 2017r.
Seanse będą się odbywały w klubie B90, na Soundrive Stage, w halach W4, 90B, w Studiu Luks Sfera, w budynku WL4, a także w Europejskim Centrum Solidarności i w plenerach.
| Źródło: i fot. filmykultowe.pl
20 Festiwal Filmów Kultowych w Gdańsku
PROGRAM 20. Festiwalu Filmów Kultowych
Piątek, 9.06.2017
WL4 – Art Space / godz. 17:30 – Różowe flamingi (1972), 108 min.
ECS / godz. 18:30 – Wernisaż wystawy Okładki kaset Video Rondo
B90 / godz. 20:00 – koncert Perturbator + Nightrun87 ll 9.06 ll 20. FFK B90 Gdańsk
WL4 – Art Space / godz. 20:00 – Oślizgły dusiciel (2016), 93 min.
Ulica Elektryków / godz. 22:30 – after party
Sobota, 10.06.2017
Soundrive Stage / godz. 13:00 – Bone Tomahawk (2015), 132 min.
Hala 90B / godz. 16:00 – Wykład: Radosław Pisula – Dziwne dzieje studia Full Moon
Soundrive Stage / godz. 16:00 – W zakolu rzeki (1986), 99 min.
Studio Luks Sfera / godz. 16:00 – Herschell Gordon Lewis: Ojciec chrzestny gore (2010), 106 min.
WL4 – Art Space / godz. 18:30 – Foxy Brown (1974), 94 min.
B90 / godz. 18:30 – Amerykański ninja (1985), 95 min.
WL4 – Art Space / godz. 20:30 – Jackie Brown (1997), 154 min.
B90 / godz. 21:00 – The Room (2003), 93 min.
Stadion Energa / godz. 21:30 – Kino samochodowe na 20. Festiwalu Filmów Kultowych - Drive (2011), 100 min.
Niedziela, 11.06.2017
Soundrive Stage / godz. 15:00 – Waleria i tydzień cudów (1970), 77 min.
Hala 90B / godz. 16:00 – Wykład: Marcin Zembrzuski – Spaghetti western
B90 / godz. 17:30 – Amerykański ninja 2 (1987), 90 min.
Studio Luks Sfera / godz. 17:30 – Królowie lata (2013), 93 min.
WL4 – Art Space / godz. 19:30 – Śmiertelnie proste (1984), 99 min.
B90 / godz. 20:00 – Suspiria (1977), 98 min.
Ulica Elektryków / godz. 22:00 – Co robimy w ukryciu (2014), 86 min. (pokaz plenerowy, WSTĘP WOLNY)
W4 / godz. 22:00 – Złodziej (1981), 122 min.
Poniedziałek, 12.06.2017
Studio Luks Sfera / godz. 16:00 – Śmierć jeździ konno (1966), 120 min.
Hala 90B / godz. 17:30 – Spotkanie z Samem Firstenbergiem, reżyserem Amerykańskiego ninja
ECS / godz. 18:00 – Klątwa doliny węży (1987), 99 min.
WL4 – Art Space / godz. 19:00 – Valhalla Rising (2009), 90 min.
Soundrive Stage / godz. 19:00 – Electric Boogaloo: Szalona historia Cannon Films (2014), 107 min.
ECS / godz. 20:30 – Seksmisja (1983), 117 min.
Soundrive Stage / godz. 21:30 – Breakdance 2: Elektryczne wariactwo (1984), 94 min.
Stadion Energa / godz. 21:30 – Kino samochodowe na 20. Festiwalu Filmów Kultowych - Blue Ruin (2013), 90 min.
W4 / godz. 22:00 – Terminator (1984), 107 min.
Wtorek, 13.06.2017
ECS / godz. 12:00 – Pan Kleks w kosmosie (1988), 148 min. (WSTĘP WOLNY)
Soundrive Stage / godz. 15:30 – Carrie (1976), 98 min.
Klub festiwalowy B64 / godz. 16:00 – Wykład: Jacek Rokosz – Amerykańska eksploatacja filmowa 1929-1959
WL4 – Art Space / godz. 17:00 – Ćma barowa (1987), 100 min.
Studio Luks Sfera / godz. 17:30 – W przebraniu mordercy (1980), 105 min.
B90 / godz. 18:00 – Najgorsze Filmy Świata: Niezwykły dwugłowy przeszczep (1971), 87 min.
WL4 – Art Space / godz. 19:00 – Zapaśnik (2008), 109 min.
ECS / godz. 19:30 – Chuck Norris kontra komunizm (2015), 78 min.
B90 / godz. 20:00 – Najgorsze Filmy Świata: Królowa krwi (1966), 81 min.
B90 / godz. 22:00 – Najgorsze Filmy Świata: Maniak (1934), 51 min.
W4 / godz. 22:00 – Żyć i umrzeć w Los Angeles (1985), 114 min.
Środa, 14.06.2017
WL4 – Art Space / godz. 14:00 – Za garść dolarów (1964), 99 min.
Hala 90B / godz. 15:00 – Wykład: Krzysztof Kornacki – Polskie Kino Nowej Przygody
Soundrive Stage / godz. 16:30 – Ninja 3: Dominacja (1984), 92 min.
Studio Luks Sfera / godz. 18:00 – Rewind This! (2013), 90 min.
B90 / godz. 19:00 – Najgorsze Filmy Świata: Blacula (1972), 93 min.
B90 / godz. 21:15 – Najgorsze Filmy Świata: Mózg, który nie może umrzeć (1959), 82 min.
Panta – kasacja pojazdów / godz. 22:00 – Kino na złomowisku - 20. Festiwal Filmów Kultowych - Hardware (1990), 93 min.
W4 / godz. 23:15 – Coś za mną chodzi (2014), 100 min.
Czwartek, 15.06.2017
Soundrive Stage / godz. 13:00 – Lody na patyku (1978), 95 min.
WL4 – Art Space / godz. 14:00 – Paroxismus (1969), 86 min.
Hala 90B / godz. 14:00 – Wykład: Piotr Wajda – Szwedzka seksploatacja
Soundrive Stage / godz. 16:00 – Stridulum (1979), 95 min.
Studio Luks Sfera / godz. 16:00 – Oto seksploatacja! (2013), 136 min.
WL4 – Art Space / godz. 16:15 – Duke of Burgundy (2014), 104 min.
Hala 90B / godz. 16:30 – Spotkanie z Tomaszem Knapikiem
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj