Data wydarzenia: 18.09.2016 08:00 - 18.09.2016 16:00
Miejsce wydarzenia: 1. parking pomiędzy halą Gdynia Arena a CH Riviera. 2.boisko Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Bema w Gdyni.

Sportowe zacięcie, słabość do dużej prędkości oraz brak profesjonalnego doświadczenia – to cechy, które wystarczą, aby wziął udział w Samochodowym Pucharze Automobilklubu Morskiego.

Już 18 września rusza impreza, podczas której wszyscy amatorzy brawurowej jazdy samochodem osobowym zmierzą się w konkurencjach sprawnościowych. Na uczestników czekają dwa zadania: pierwsze będzie polegało na przejeździe trasy technicznej między Gdynia Arena a C.H. Riviera, drugie na jak najszybszym okrążeniu Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Bema w Gdyni. Rozpoczęcie wydarzenia planowane jest na godzinę 8:00.

Do konkursu mogą przystąpić wszyscy pełnoletni posiadacze prawa jazdy kat. B oraz sprawnego samochodu z kompletną apteczką na pokładzie. Organizatorzy zastrzegają, że nie trzeba startować swoim pojazdem, ale w takim przypadku konieczna jest zgoda właściciela pożyczonego auta. Ponadto każdy uczestnik musi obowiązkowo mieć na sobie kask samochodowy lub motocyklowy (jeśli ktoś nie posiada będzie możliwość wypożyczenia na miejscu).

Celem imprezy jest nie tylko wyłonienie zwycięzcy i dobra zabawa, ale też podnoszenie umiejętności kierowców oraz ich świadomości na drodze. W zawodach można startować pojedynczo lub w parach. Zapisów dokonuje się przez stronę www.masatech.pl po wpłaceniu wpisowego w wysokości 50 zł.


Karina Veltzé