Koncert Edukacyjny dla młodzieży "Dźwięki z E-kranu"

11.03.2019 09:00

Miejsce wydarzenia: Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina - Gdańsk, Ołowianka 1

Organizator: Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

W telefonach, komputerach, telewizorach i innych urządzeniach dziś praktycznie przez całą dobę mamy nieograniczony dostęp do ekranowej rzeczywistości. Co jest prawdą a co fikcją? Coraz trudniej rozgraniczyć dwa światy, które wzajemnie się przenikają. Jest jednak pewna luka w świecie fikcyjnym – w dowolnym momencie możemy wyłączyć dźwięk i delektować się ciszą. Ale czy aby na pewno będzie to przyjemne? Czy obraz bez muzyki ma sens? Tak bardzo przywykliśmy do otaczających nas dźwięków, że niemal ich nie zauważamy. Koncert w filharmonii? Nuda! Spektakl w operze? Nuda! Nie słuchasz muzyki klasycznej? I tu się mylisz…
 Zapraszamy na koncert z muzyką ze znanych i lubianych ścieżek filmowych, z reklam telewizyjnych i gier komputerowych. Muzyce towarzyszyć będzie prezentacja wybranych fragmentów filmowych wraz z komentarzem. W roli przewodnika po świecie dźwięków z ekranu wystąpi Bogdan Smagacki.
 Przekonaj się, że słuchanie muzyki bez słuchawek jest przyjemne, a większość utworów może się znaleźć na twojej ulubionej playliście! Wystarczy odrobina chęci by stać się świadomym słuchaczem, a stąd już tylko mały krok do prawdziwego melomana.
 
Wykonawcy:
Konferansjer – Bogdan Smagacki
Scenariusz koncertu – Anna Bona, Natalia Walewska
Kierownictwo artystyczne – Natalia Walewska
Aranżacje muzyczne – Beniamin Baczewski
Zespół instrumentalny
 
Koncert polecany dla dzieci i młodzieży od 10 do 15 roku życia.

Kup bilet