Okresy przedawnień w przypadku zabójstw są zbyt krótkie. Dlatego chcemy je wydłużyć. Zabójstwa muszą być ścigane możliwie długo i dlatego wystąpię z wnioskiem o wydłużenie tego okresu w przypadku zabójstw – powiedział Minister Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

- W przypadku zabójstwa uważam, że te przedawnienia są zbyt krótkie, biorąc też pod uwagę postęp techniki kryminalistycznej - powiedział Ziobro podczas konferencji prasowej w Krakowie, kiedy przedstawiał sprawę zabójstwa Jaroszewiczów.
Powiedział, że nakłonienie "bandytów i recydywistów do opowiedzenia tej historii" - mimo że byli oni w tej sprawie już wielokrotnie przesłuchiwani - to sukces policjantów i prokuratorów.
- Gdyby trwało to trochę dłużej, to mogło by się okazać, że fakty wyszły na jaw, ale nikt nie poniesie odpowiedzialności, właśnie ze względu na przedawnienie. Nie możemy się na to godzić w przypadku zabójstw. Muszą one być ścigane możliwe długo i dlatego będę chciał wystąpić z wnioskiem o wydłużenie okresu przedawnień w przypadku zabójstw - oświadczył minister sprawiedliwości.