Plebiscyt "POLSKIE WNĘTRZE 2016" jest organizowany przez "Sztuka Architektury". W konkursie brały udział biura oraz wnętrza z całej Polski, w związku z czym konkurencja była na najwyższym poziomie.

Plebiscyt prowadzony był w dwóch kategoriach: wnętrze publiczne i wnętrze prywatne. Pracownia architektoniczna "Ideograf" złożyła swój projekt w kategorii wnętrze publiczne. 

Zwycięskim projektem złożonym przez biuro architektoniczne okazała się realizacja projektu Hotel Almond Bisiness & SPA w Gdańsku.


Zlokalizowany w wyjątkowym miejscu jakim jest Stare Miasto w Gdańsku, Hotel Almond to obiekt o łącznej powierzchni 7500 m2 . Łączy on w sobie funkcje hotelu, restauracji oraz kompleksu spa&wellness. 

Powstał w miejscu budynku dawnej pralni garnizonowej przekształconej następnie w fabrykę kakao i marcepanu. W konsekwencji autorka projektu wnętrz- Paulina Czurak, właścicielka biura architektonicznego Ideograf, starała się odnaleźć liczne nawiązania do historii miejsca.
Na część hotelową składają się 109 pokoi oraz liczne przestrzenie wspólne. W lobby zwracają uwagę kamienne blaty z onyksu, nawiązujące do tradycyjnego gdańskiego bursztynu. 

Na podłogach pojawiają się zaprojektowane specjalnie na potrzeby hotelu wykładziny z nadrukiem mapy Gdańska - są to jedne z wielu elementów, które nadają tej przestrzeni unikatowego charakteru. W części restauracyjnej dzięki koncepcji live-cooking goście mają szansę na podpatrzenie warsztatu pracy kucharzy. Jest to kulinarny sposób na uatrakcyjnienie spotkań zarówno biznesowych jaki prywatnych. 

Dwupoziomowy lokal jest podzielony na dwie strefy: dolną gdzie odnajdziemy centralnie zlokalizowany bar z kuchnią oraz bardziej kameralną już strefę na piętrze. Dodatkową atrakcją, dzięki unikatowemu położeniu restauracji jest widok z okien na marinę jachtową. Industrialnego charakteru wnętrzu dodają podwieszane półki oraz sama konstrukcja baru, na którym pojawiają się kafle w geometryczne wzory, które w płynny sposób łączą się z brukiem dębowym w podłodze. Klamrą kompozycyjna domykającą motyw drewna we wnętrzu jest pojawiająca się na suficie restauracji drewniana kratownica. Podobny element odnajdziemy również w lobby.

Biuro architektoniczne "Ideograf" istnieje na polskim rynku od 2008 roku. Ma na swoim koncie realizacje z zakresu użyteczności publicznej, mieszkaniowej i usługowej. 

Projekty pracowni są wyróżniane w licznych konkursach i docenione przez międzynarodowe tytuły prasowe oraz czołowe portale internetowe zajmujące się tematyką architektury oraz designu. M.in w Brazylii http://ideograf.pl/revista-living  czy Singapurze  http://ideograf.pl/design-and-architecture

Na przestrzeni ostatnich miesięcy pracownia Ideograf  została uhonorowana wielokrotnie, zajmując wysokie miejsca w plebiscytach:

- I miejscem w konkursie Polska Architektury XXL w kategorii polskie wnętrza 2016, wnętrza publiczne. Wyróżniony projekt to Hotel Almond Buissnes & SPA w Gdańsku. Organizatorem konkursu jest Grupa Sztuka Architektury.

-  Property Design Awards 2017,  w kategorii Design- wnętrza : Hotel. Wyróżniony projekt to Hotel Almond Buissnes & SPA w Gdańsku. Organizatorem konkursu jest     Property Design oraz  4 Design Days

- II miejsce - Eurobuilds Awards  w kategorii - nowy hotel roku, Polska. Hotel Almond Buissnes & SPA w  Gdańsku.
- Tubądzin Design Awards, w kategorii - inwestycje. Projekt wnętrz Hotelu Almond Buissnes & SPA znalazł się w gronie laureatów III etapu konkursu.

- I miejsce - Profit Hotel Awards 2016  w kategorii - debiut roku. Hotel Almond Buissnes & SPA w  Gdańsku. 

- I miejsce - w konkursie  na realizację wnętrza publicznego w kategorii - hotel. Wygrany projekt to Hotel Almond w Gdańsku. Organizatorem konkursu była firma Foorni FEST

Realizacje, które zobaczyć można w Trójmieście: 

Hotel Almond w Gdańsku, 
C Corner Cafe w Gdyni 
oraz za chwilę otwierany ApartHotel No.1 w Gdańsku 

- Praca nad projektami jest długotrwała, różne etapy kilku projektów zazwyczaj przeplatają się ze sobą, tak jak to dzieje się w tym momencie. Jeśli chodzi o wnętrza,
naszym najnowszym dzieckiem jest obiekt w Charzykowach „Hotel & Spa Bory Tucholskie" stawiający na ekologię oraz ścisły związek obiektu z regionem. Jeśli
chodzi o architekturę kubaturową spod naszego pióra wychodzą aktualnie trzy budynki biurowe, dwa zlokalizowane w województwie kujawsko - pomorskim, trzeci w samym centrum Gdyni. Opracowujemy również projekty budowlane, wykonawcze oraz nadzór autorski nad zabudową wielorodzinną o łącznej powierzchni 20 tys. m2. Cele na przyszłość to stworzenie oddzielnej komórki biura zajmującej tylko konkursami architektonicznymi oraz rozbudowanie gałęzi inwestycyjnej.

- Nie zapominamy o tym,że architekt powinien również wyciągać dłoń do ludzi, powinien pomagać poznawać i rozumieć architekturę oraz propagować ten zawód już wśród najmłodszych. Dlatego też jesienią zeszłego roku rozpoczęliśmy  wraz z Atelier Bielenik z program „Wybór Architekt". Są to otwarte warsztaty w szkołach, pokazujące nas, architektów, z tej nieco bliższej, kreatywnej, strony. Myślę, że pobudzi to wyobraźnię dzieci oraz pomoże im zrozumieć wartość tego co nas otacza.