Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie Gdańska cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach.

1 lipca 2016 roku w województwie pomorskim ruszył program „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Od tego dnia każdy mieszkaniec Gdańska może sam zadbać o bezpieczeństwo, zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami.

Można też sprawdzić czy w okolicy zamieszkania jest bezpiecznie. Na mapie znajdują się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie dot. kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozbojów, uszkodzenia mienia, czy też pobicia oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe i przestępczość nieletnich.

Uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.
Warto podkreślić, że przez to innowacyjne narzędzie każdy obywatel może mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie.

Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w regionie i nie tylko. Następnie Policja te sygnały weryfikuje. Dzięki takiej współpracy z mieszkańcami możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas.

Policja dziękuje i zachęca do korzystania z tego narzędzia.
UWAGA!Mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Policja prosi o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.


Sprawdź na Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa