Wrocław może czuć się wyjątkowy, bowiem tylko tutaj właśnie w tym mieście jak na razie można robić już internetowe zakupy w sklepie IKEA. W całej Polsce usługa zostanie uruchomiona dopiero w lutym 2017r.

Nowa metoda sprzedaży nazywa się "Meble przez internet", więc jak sama nazwa Nam wskazuje nie ma jeszcze możliwości kupienia poprzez internet w sklepie IKEA innych, różnych akcesoriów, które są dostępne w stacjonarnych sklepach tej popularnej firmy pochodzącej ze Szwecji.

Kupno całego asortymentu IKEI online będzie dostępne dopiero za jakiś czas, bo prawdopodobnie dopiero jesienią następnego roku. Wtedy to ruszy także nowa witryna internetowa sieci sklepów IKEA. W całej Polsce usługa "Meble przez internet" będzie aktywna już za 3 miesiące.

Meble z IKEI online możemy zamówić pod adresem: http://www.ikea.com/pl/pl/mebleprzezinternet/index.html. Strona oferuje nam szybkie metody płatności przelewem, które obsługiwane są przez zaufanego operatora Przelewy24.pl. Niestety nie jest możliwa zapłata dopiero przy odbiorze. Zamawiając przez internet powinniśmy liczyć się z dodatkowymi opłatami tj. "Do ceny produktów, tak jak w sklepie, doliczana jest cena zbierana i transportu z wniesieniem tych produktów (od 139 złotych). Zebranie przez pracowników IKEA produktów z magazynu jest koniecznym elementem finalizacji zamówienia w nowej usłudze "Meble przez internet", a koszt zebrania produktów wynosi 60zł.  

Po wpisaniu kodu pocztowego na wyżej wymienionej stronie internetowej możemy sprawdzić czy usługa robienia zakupów poprzez internet jest już u nas możliwa. Jak donoszą pracownicy IKEA jest możliwa dostawa na obszarze około 100 km od sklepu, co oznacza, że z oferty skorzystają także mieszkańcy pobliskich miejscowości. Osoby reprezentujące firmę tłumaczą, że to właśnie wrocławski sklep przeprowadza testy zakupów online, ponieważ  IKEA w Wrocławiu posiada największe zaplecze logistyczne oraz magazynowe.