Trwa budowa Forum Gdańsk. W związku z tym co jakiś czas napotykamy na zmiany w ruchu drogowym w centrum Gdańska. W niedzielę 26 czerwca, ok. godz. 5:00 rano, zostanie zamknięty odcinek ul. Okopowej - prawoskręt w al. Armii Krajowej. )d soboty, 25 czerwca, będzie zmiana trasy tramwaju linii nr 2.

Kierowcy jadący od strony Wrzeszcza, a chcący kierować się na Chełm aleją Armii Krajowej, powinni już na wysokości Bramy Oliwskiej wjechać w ul. 3 Maja.

Podróżujący od Bramy Wyżynnej lub Dworca Głównego będą mogli skorzystać z przejazdu przez ul. Hucisko, a następnie skręcić w lewo w ul. 3 Maja (obecny zakaz skrętu w lewo zostanie czasowo zniesiony). 

To najlepsze dwa rozwiązania dla kierowców przejeżdżających w tym miejscu. 

W tym samym czasie zostaną też wprowadzone zmiany na Węźle Unii Europejskiej (na kierunku Podwale Przedmiejskie – Armii Krajowej). Główna zmiana polegała będzie na zlikwidowaniu skrętu w lewo z Podwala Przedmiejskiego w ul. Okopową w kierunku Pruszcza Gdańskiego.

Objazdy będą odbywały się przez Węzeł Groddecka lub zawrotką na Wałach Jagiellońskich.
 
Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie przez okres około 7 tygodni. Zmiany związane są z pracami drogowymi realizowanymi w ramach projektu Forum Gdańsk.

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, od soboty 25 czerwca wyłączone w obu kierunkach z ruchu szynowego zostanie torowisko tramwajowe w ciągu ul. 3 Maja, na odcinku od skrzyżowania z al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Hucisko.

Tym samym wszystkie wariantowe kursy linii tramwajowej 2, realizowane w dni powszednie w godzinach porannych w kierunku Łostowic przez ul. 3 Maja, zostaną zrealizowane trasą: ... – Zwycięstwa - Błędnik – Podwale Grodzkie (Dworzec Główny) – Wały Jagiellońskie (Brama Wyżynna) – Armii Krajowej – i dalej po stałej trasie. Termin przywrócenia ruchu tramwajowego na tym odcinku zostanie podany odrębnym komunikatem.

- W ramach prac w rejonie ulicy Okopowej przebudujemy i rozbudujemy dotychczasowy system kanalizacji deszczowej służącej do odwodniania drogi. Wykonamy też konstrukcję wzmacniającą grunt pod warstwami drogowymi oraz rozpoczniemy prace prowadzące do budowy połączenia drogowego ulicy Okopowej z nowym wiaduktem północnym na alei Armii Krajowej - tłumaczy Wojciech Bróż, dyrektor kontraktu w Doraco, firmie, która jest generalnym wykonawcą infrastruktury drogowej w ramach inwestycji Forum Gdańsk.