24-latek odpowie za przestępstwo zniszczenia 7 samochodów. Szybko został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi. Wczoraj został przesłuchany przez śledczych oraz usłyszał 7 zarzutów. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W niedzielę przed godziną 19:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji otrzymał zgłoszenie dewastacji samochodów przy ul. Derdowskiego w Wejherowie. Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy po przyjeździe zastali sprawcę. Mężczyzna został ujęty przez mieszkańców. 24-latek został zatrzymany przez policjantów i noc spędził w policyjnej celi. Mundurowi ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynika, że mężczyzna idąc chodnikiem kopał i uderzał w samochody, przechodząc obok nich. 


Spowodował wgniecenia na drzwiach a w jednym z samochodów wybił szybę, straty zostały wstępnie oszacowane łącznie na kilka tysięcy złotych. 

Na miejsce dewastacji został skierowany technik kryminalistyki oraz funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy wykonali oględziny uszkodzonych samochodów. 

Sprawca został wczoraj przesłuchany i usłyszał 7 zarzutów dotyczących zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi od 3 miesięcy nawet do 5 lat więzienia.