Data wydarzenia: 12.06.2016 11:00 - 12.06.2016 16:30
Miejsce wydarzenia: Gdańsk, Park Regana

Rowerki biegowe Fot. mobilnosc.org „TUPU – TAP MP2K CUP”, czyli jedyne w Polsce wyścigi dla najmłodszych rowerzystów, odbędą się 12 czerwca 2016 r. w Parku Reagana. Każdy uczestnik wygrywa, ale trzeba go wcześniej zarejestrować. Ilość miejsc ograniczona!

“TUPU-TAP MP2K CUP” to impreza rodzinna dla najmłodszych miłośników dwóch kółek. W formie zabawy, na specjalnie przygotowanym torze w Parku Reagana, maluchy rywalizować będą na rowerkach biegowych (zwanych również tuptusiami) w pięciu grupach wiekowych od 1,8 do 5 lat. MP2K to skrót od słów “moje pierwsze 2 kółka”.

- Nie ważne, czy dziecko jest zaawansowanym czy początkującym rowerzystą. Liczą się emocje, zabawa i rywalizacja. Co najważniejsze - każdy zawodnik wygrywa - podkreśla Rafał Głazik z Polskiej Unii Mobilności Aktywnej w Gdańsku, która organizuje trzecią już edycję “biegowych” zawodów dla najmłodszych. - Zawody są częścią naszej kampanii, w której chcemy uświadomić rodzicom, że dzieci pomiędzy drugim a piątym rokiem życia odczuwają wielką potrzebę ruchu. Trzeba to wykorzystać! Sport wzmacnia organizm malucha, pomaga odnaleźć się wśród rówieśników, rozwija umysłowo. Uczy także rywalizacji i współdziałania.

Zawody odbędą się 12 czerwca 2016 w godzinach od 11 - 16.30 w Parku Reagana w Gdańsku.

Każdy mały rowerzysta biorący udział w rywalizacji otrzyma pamiątkowy medal oraz bidon na wodę z limitowanej edycji MP2K.

Żeby wziąć udział w zawodach wymagana jest rejestracja LINK i opłata wpisowego (29 zł).

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, nie warto czekać do ostatniej chwili.

Impreza ma charakter pikniku, organizatorzy zachęcają więc do zabrania ze sobą koszyka z piknikowymi przysmakami, grilla, koca lub leżaka. Na miejscu nie będzie możliwości zakupu artykułów spożywczych.

Zawody TUPU-TAP MP2K CUP cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszego pokolenia rowerzystów.
Zawody TUPU-TAP MP2K CUP cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszego pokolenia rowerzystów.
Fot. mobilnosc.org

czytaj także

Szczegółowy program i regulamin na stronie internetowej Moje pierwsze 2 kółka oraz nafacebookowym fanpage`u

Bezpośredni link do rejestracji