Data wydarzenia: 18.06.2016 10:00 - 18.06.2016 18:00
Miejsce wydarzenia: Gdańsk, Marina Żabi Kruk

Kajakarstwo, żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing, nurkowanie, motorówki lub skutery, czyli mnóstwo wodnej rozrywki dla każdego, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną – tak zapowiada się Wodna Fiesta, która odbędzie się w Gdańsku, 18 i 19 czerwca 2016 r. Dla chętnych przygotowano warsztaty i spotkania z mistrzami. Większość atrakcji dostępna będzie bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę.

Będzie też okazja, aby zwiedzić obiekty związane z wodą, wybrać się na wycieczkę jachtem lub motorówką, a przede wszystkim przetestować sprzęt pływający jak: SUP-y, kajaki, LyteBoat, jachty, rowery wodne czy motorówki.

– Chcemy umożliwić każdej osobie bez względu na wiek i płeć poznanie Gdańska, Trójmiasta i Pomorza od strony wody – przekonuje organizator Artur Łodygowski, z firmy Point PR.

– Często zapominamy, że woda jest ważnym elementem krajobrazu Pomorza. Dzięki Wodnej Fieście chcemy przypomnieć o niej mieszkańcom Gdańska – mówi Dorota Dajkowsk,a koordynatorka akcji. Chcemy, przywrócić rzekę, jeziora i morze mieszkańcom. Przypomnieć gdańszczanom o ich korzeniach, a jednocześnie pokazać, że o wodę należy dbać. Dlatego będziemy bawić się ale i edukować – podkreśla.

W marinie Żabi Kruk, w sobotę, 18 czerwca, w godz. 10.00-18.00 odbywać się będzie impreza dla mieszkańców Gdańska i turystów. W programie znajdują się m.in. bezpłatne rejsy, start programu Aktywuj się na kajaku w Gdańsku, zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem kajakami, animacje na wodzie, bezpłatne warsztaty, wydarzenia kulturalne i sportowe oraz ekologiczne.

– Będziemy zachęcać gdańszczan oraz turystów do korzystania z nowych możliwości nie tylko wypoczynku na wodzie, ale również zwiedzania naszego miasta z mniej znanej, aczkolwiek niezwykle ciekawej perspektywy. Włączamy się w ciekawe inicjatywy, tj. Wodna Fiesta, która będzie okazywała nieznane dotąd sposoby aktywnego stylu życia, szeroko związanego z wodą – zachęca Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR w Gdańsku.

W marinie akcje prowadzić będą także Fundacja Gdańska oraz Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. Na stoiskach fundacji na najmłodszych uczestników Wodnej Fiesty czekać będą atrakcje odbywające się w ramach Programu Edukacji MorskiejStarsi będą mogli wziąć udział w konkursach, w których nagrodą będą zaproszenia na rejsy żaglowcami Baltic Sail 2016. Odbywający się w dniach 30 czerwca – 3 lipca zlot Baltic Sail Gdańsk to największa międzynarodowa impreza żeglarska Gdańska.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku pokaże jak zadbać o czyste wody i środowisko, chętni będą mogli wziąć udział w sprzątaniu Motławy, a za zebrane śmieci otrzymają Order Czyste Miasto GdańskNa najmłodszychczekać będzie bezpłatna wata cukrowa za każde szklane opakowanie. Na stoisku ekologicznym prowadzone będą warsztaty komiksowe, powstanie śmieciowa kolorowanka o segregacji szkła oraz konkursy z nagrodami dla każdego dziecka.

Cały weekend, 18 i 19 czerwca, w Górkach Zachodnich, na terenie Hotelu Galion czekają bezpłatne rowery, kajaki, boisko plażowe, a nawet kijki do nordic walking. W Narodowym Centrum Żeglarstwa w tym czasie będzie można przycumować za darmo.

W sobotę, 18 czerwca, w godz. 10.00-18.00 trójmiejscy urzędnicy będą walczyć w turnieju siatkówki plażowej o Puchar Miasta Gdańska. Turniej odbędzie się na stadionie letnim w Gdańsku-Brzeźnie. Atrakcje kibicom i zawodnikom zapewni firma Trefl SA.

18 i 19 czerwca na chętnych czeka 12 obiektów Pętli Żuławskiej, gdzie można będzie wypożyczyć rower za symboliczne 1 zł, aby zwiedzić okolicę. Na zakończenie wycieczki upiec kiełbaski na przygotowanych grillach.Wodna fiesta_plakat

W Wodnej Fieście będą brały udział porty i przystanie Pętli Żuławskiej: Przystań Żeglarska Błotnik, Przystań Rybina, Przystań Żeglarska Osłonka, Port jachtowy Kąty Rybackie, Port jachtowy Krynica Morska, Port jachtowy Tolkmicko, Przystań Żeglarska Stara Pasłęka, Przystań żeglarska Braniewo, Port jachtowy Elbląg, Przystań Żeglarska Park Północny Malbork, Nabrzeże Zamkowe Malbork, Przystań żeglarska Biała Góra.

Szczegółowy opis atrakcji podczas Wodnej Fiesty w Gdańsku.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Wodna Fiesta w Gdańsku

  • 18-19 czerwca 2016 r., sobota-niedziela

Zobacz:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku

Wodna Fiesta