Data wydarzenia: 07.05.2016 18:00 - 07.05.2016 20:00
Miejsce wydarzenia: Ergo Arena

Tam trzeba koniecznie być! Jeśli nie na parkiecie, to chociaż na trybunach. W sobotę, 7 maja, siatkarze Lotosu Trefl w wyjątkowy sposób zakończą sezon 2015/16. W Ergo Arenie zagrają przeciwko... swoim fanom! Początek spotkania o godz. 18. Wstęp wolny.

Ostatni mecz ligowy gdańszczanie rozegrali 26 kwietnia - przegrali trzecie z rzędu spotkanie z PGE Skrą Bełchatów w rywalizacji o brąz i zostali sklasyfikowani na czwartym miejscu PlusLigi.

Medalu nie zdobyli, ale sezon 2015/16 mogą zaliczyć do udanych. Superpuchar, dobry debiut w Lidze Mistrzów (wyjście z grupy), miejsce tuż za podium w krajowych rozgrywkach są potwierdzeniem siły drużny, która w Polsce musiała rywalizować z zespołami zdecydowanie bardziej zamożnymi.

W sobotę, 7 maja, siatkarze Lotosu Trefl w wyjątkowy sposób będą chcieli podziękować kibicom za wsparcie i doping. W Ergo Arenie o godz. 18 odbędzie się spotkanie, w którym naprzeciwko siebie staną zawodnicy i... ich fani. Sędzią spotkania będzie trener Andrea Anastasi!

Zespoły będą mieszane, w obu składach będą i zawodnicy i kibice. Kibice, którzy wyjdą na parkiet zostali wytypowani poprzez konkurs, w którym trzeba było odpowiadać na pytania z gry Ego firmy Trefl. Z blisko 150 osób wybrano łącznie 20 (po 10 do każdej drużyny).

Trenerami zespołów będą Mateusz Czunkiewicz i Artur Ratajczak.

W tym pierwszym zagrają Bartosz Gawryszewski, Przemysław Stępień, Karol Behrendt, Karol Rędzioch oraz 10 fanów - Paulina Saramak, Łukasz Szablewski, Piotr Sutkowski, Iwona Koncewicz, Michał Laskowski, Ania Kołakowska, Natalia Kozłowska, Monika Barańczyk, Artur Romankiewicz, Anna Jaźwińska-Curyłło.

W drugim zobaczymy Wojciecha Grzyba, Damiana Schulza, Kornela Kilińskiego oraz kibiców - Tomka Belczewskiego, Alicję Dzienisz, Patrycję Dzienisz, Monikę Sołtys, Agatę Stegendę, Adriana Grzybka, Kasię Kunicką, Adama Wojtka, Roberta Zawadę oraz Arka Lubeckiego.

W sobotnim starciu nie wystąpią niestety Mateusz Mika i Piotr Gacek, którzy przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Spale oraz zawodnicy zagraniczni - Murphy Troy, Marco Falaschi i Sebastian Schwarz, którzy udali się do swoich krajów.

Wstęp na sobotnie spotkanie jest bezpłatny.
 

Murphy Troy nie będzie już siatkarzem Lotosu Trefl
Murphy Troy nie będzie już siatkarzem Lotosu Trefl
Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Sezon 2015/16 za nami, włodarze klubu myślą o nadchodzących rozgrywkach. Już dziś wiadomo, że w barwach Lotosu Trefl nie zagra Amerykanin Murphy Troy, który spędził w Gdańsku dwa lata.

W pierwszym sezonie był najlepiej punktującym graczem nie tylko w zespole Lotosu Trefl, ale w całej PlusLidze. W 35 meczach zdobył 586 „oczek”. Okazał się też najlepiej atakującym i jednym z najskuteczniej zagrywających siatkarzy rozgrywek. Ośmiokrotnie był wybierany najlepszym graczem meczów i w wielu spotkaniach przechylał szalę zwycięstwa na korzyść żółto-czarnych.

W minionych rozgrywkach otrzymał trzy statuetki MVP a na swoim koncie zanotował 311 punktów.

- Kontrakt Murphy’ego Troya wygasa z końcem tego sezonu i wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie będziemy go przedłużać - stwierdził Piotr Należyty, prezes gdańskiego klubu.

Troy w tym tygodniu rozpoczyna z reprezentacją USA przygotowania do igrzysk olimpijskich, które w sierpniu odbędą się w Rio de Janeiro. Być może spotka się tam z Miką i Gackiem, którzy o olimpijską kwalifikację walczyć będą w dniach 28 maja - 5 czerwca w Japonii.