Data wydarzenia: 25.06.2017 07:00 - 25.06.2017 15:00
Miejsce wydarzenia: Gdynia, Skwer Kościuszki

Tegoroczna edycja wyścigu Cyklo Gdynia będzie już piątą kolejną imprezą organizowaną pod tą marką. To największy i najważniejszy wyścig z serii Cyklo i wśród imprez organizowanych przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe.

Zarówno charakterystyka trasy jak i sceneria od startu do mety nadają mu wyjątkowy charakter wydarzenia najwyższej rangi dla każdego kolarza amatora. Jak co roku – każdy uczestnik może także liczyć na profesjonalne zabezpieczenie trasy, co w połączeniu z wysokiej jakości nawierzchnią dróg daje szansę na posmakowanie prawdziwego ścigania.
Jest to też wyścig najbardziej prestiżowy, z wyjątkową oprawą. Miasteczko zawodów, linia startu oraz meta umiejscowione są w najbardziej charakterystycznym miejscu miasta – na Skwerze Kościuszki. Organizacja wyścigu z przejazdem przez centrum miasta oraz „zaanektowaniem” na cały dzień „pocztówkowej” lokalizacji w Gdyni możliwa jest dzięki wsparciu Miasta Gdynia oraz Gdyńskiego Centrum Sportu.

Impreza ma już swoją renomę, a także grono zagorzałych zwolenników i uczestników. Jak co roku, także i teraz liczymy na rekordową frekwencję. Ponownie do wyboru dwa dystanse, „sprinterski” 44 km oraz – dla osób z bardziej zaprawioną w bojach „nogą” – 134 km.

Mistrzostwa Polski

W roku 2017 Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym odbędą się w Gdyni (w dniach 21-25 czerwca).
Cyklo Gdynia stanie się częścią tej imprezy, stanowiąc jedyne wydarzenie dedykowane amatorom. Będziemy mieli okazję pokonać dokładnie te same trasy, którymi bezpośrednio po nas przejadą zawodowcy z Rafałem Majką i Michałem Kwiatkowskim włącznie.
Zapowiada się więc nie lada atrakcja! Cyklo Gdynia zawsze warto mieć w kalendarzu, ale w tym roku okoliczności są absolutnie wyjątkowe.

Niezbędnik Startującego! Miasteczko Zawodów, Biuro, Parkingi, Dojazdy!

Start w wyścigu z serii Cyklo nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

1. Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy, ale zalecamy nie pozostawianie formalności na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to niższy koszt oraz spokojna głowa w dniu startu.
Kupuję Pakiet Startowy

2. Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego. Biuro Imprezy otwarte jest także w dzień poprzedzający wydarzenie, a w niektórych przypadkach także dwa dni przed terminem.
Uwaga: zapraszamy do Biura Zawodów już w sobotę na Skwer Kościuszki w godzinach od 14:00 do 19:00 w Miasteczku Zawodów  przy okazji zapisów/odbioru pakietu będzie można zobaczyć walkę Pań o tytuł MP

25 czerwca w dzień imprezy również zapraszamy do zapisów i odbioru pakietów startowych w Biurze Zawodów na Skwerze Kościuszki – Mapa MIASTECZKA ZAWODÓW

UWAGA! – dla Zawodników przygotowaliśmy parking – jak dojechać na parking  – SPRAWDŹ! 

3. Otrzymany numer startowy oraz chip zamontuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na poniższych infografikach. Pamiętaj, że w części wyścigów obowiązują sektory startowe. Sprawdź lokalizację swojego sektora na planie Miasteczka Imprezy.

Prawy bok zawodnika na wysokości biodra
Sztyca podsiodłowa
Chip – pancerze pod kierownicą /chip do zwrotu na mecie/

Trasy

44 km

134 kmWięcej na: Cyklo Gdynia