Data wydarzenia: 26.05.2017 00:00 - 28.05.2017 23:59
Miejsce wydarzenia: okolice Gdańska, Kolbud, Przywidza i Starogardu Gdańskiego, Szwajcarii Kaszubskiej, Kartuz, Przodkowa, Szemudu, Luzina i Wejherowa.

Już w 26 maja, ponownie najlepsi polscy rajdowcy zawitają na Pomorze podczas 2 Rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.

Organizowany przez Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub ORSKI 14 Rajd Gdańsk Baltic Cup odbędzie się w dniach 26-28 maja 2017 r. podczas Dni Gdańska. Baza rajdu będzie zorganizowana w Centrum Gdańska przy Europejskim Centrum Solidarności, gdzie atrakcją dla kibiców będzie Miasteczko Rajdowe z Parkiem Serwisowym samochodów rajdowych oraz imprezy towarzyszące.

Ceremonia uroczystej prezentacji załóg oraz startu honorowego rajdu odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 17.00 na Targu Węglowym. W sobotę 27 maja nastąpi start do rajdu, po którym zawodnicy dwukrotnie pokonają trasę z trzema Odcinkami Specjalnymi w rejonie Gdańska, Kolbud, Przywidza i Starogardu Gdańskiego. 

W Owidzu pod Starogardem Gdańskim będzie zorganizowana Strefa Serwisowa i Park Zamknięty z wieloma atrakcjami, podczas którego zawodnicy spotkają się z fanami sportu samochodowego i mieszkańcami Kociewia. W niedzielę 28 maja załogi wyruszą na Odcinki Specjalne zlokalizowane na pięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej w okolicach Kartuz, Przodkowa, Szemudu, Luzina i Wejherowa. W Szemudzie zorganizowana będzie Strefa Serwisowa z atrakcjami dla mieszkańców oraz możliwością spotkania się z czołowymi, polskimi kierowcami rajdowymi, a także Strefa Kibica w nieodległym Przetoczynie dająca możliwość podziwiania zawodników w akcji. Meta, wręczenie pucharów i uroczystość zakończenia rajdu odbędzie się w Centrum Gdańska przy ECS-ie 28 maja o godzinie 15:30.

Zapraszamy wszystkich Państwa do odpowiedzialnego kibicowania i podziwiania czołowych polskich zawodników ścigających się na pięknych drogach Kociewia i Szwajcarii Kaszubskiej.
maja


Harmonogram czasowy Etap 1


Harmonogram czasowy Etap 2