Data wydarzenia: 11.06.2016 11:00 - 11.06.2016 21:00
Miejsce wydarzenia: Gdańsk, Brzeźno molo

Fot. MOSiR Doskonała okazja do rywalizacji żeglarzy oraz integracji podczas dwudniowych zawodów, które odbędą się na wodach Zatoki Gdańskiej, w weekend, 11 i 12 czerwca 2016 r. Wśród zawodników, poza reprezentantami Polski, znajdą się również reprezentanci Szwecji, Niemiec i Rosji. Dodatkową atrakcją będzie sobotni koncert szantowy.

Silna obsada regat gwarantuje dużo emocji oraz ciekawą walkę na bojach zwrotnych oraz na mecie. Niemal co roku na liście startowej można znaleźć m.in.: kpt. Jacka Chabowskiego, byłego ministra sprawiedliwości – prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego, kpt. Konrada Smolenia, kpt. Macieja Polańskiego z JKMW Kotwica Gdynia, kpt. Tomasza Konnaka z JKM Gryf Gdynia, kpt. Czesława Perlickiego z YKP Gdynia, kpt. Lennarta Andreassona reprezentującego Spinddens BK, kpt. Krzysztofa Paula z AKM Gdańsk czy kpt. Jerzego Jankowskiego z JK Stoczni Gdańskiej.

Regaty zostaną rozegrane w grupach: ORC Club, KWR, OPEN.

Posiadają licencję Polskiego Związku Żeglarskiego i są zaliczane do Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski, Pucharu Zatoki Gdańskiej oraz do Pucharu Bałtyku Południowego.

Regaty o Puchar Mariny będą jednocześnie przedsmakiem tego, co czeka wszystkich sympatyków żeglarstwa regatowego. W 2017 r. Gdańsk będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w klasie ORC.

Trasa wyścigów będzie wytyczona wzdłuż wybrzeża, od molo w Brzeźnie aż do SopotuPortem regat będzie przystań jachtowa marina (ul. Szafarnia).

Pierwszego dnia zmagań odbędą się dwa wyścigi. W niedzielę zaś załogi będą ścigać się w jednym, za to wydłużonym aż do 15 mil morskich wyścigu.

Program regat:  

11 czerwca, sobota

  • godz. 11.00 – start pierwszego wyścigu
  • godz. ok. 13.00 – start drugiego wyścigu
  • godz. 20.00 – koncert szantowy (marina),  wystąpią: Marek Majewski, Jolly Roger – Mietek Folk Olsztyn. Wstęp – wolny.

12 czerwca, niedziela

  • godz. 11.00 – start trzeciego wyścigu
  • godz. ok. 16.00 – ceremonia zakończenia regat (marina)

Organizatorem regat jest miasto Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku
t:  Regaty w Marinie Gdańsk_plakat