Data wydarzenia: 12.05.2017 20:00 - 12.05.2017 22:00
Miejsce wydarzenia: Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski ul. W. Bogusławskiego 1

ZAKLĘTE REWIRY wg tekstu Henryka Worcella Teatru WARSawy – tym razem w nowoczesnej formie na pograniczu teatru i performance’u.

Widzowie zostają zaproszeni do stolików restauracji hotelu Pacyfik, gdzie staną się obserwatorami i uczestnikami wyścigu szczurów. Wszystko zaczyna się, gdy do pracy zostaje przyjęty „nowy” – Romek Boryczko (Mateusz Banasiuk, nagrodzony za tę rolę Feliksem Warszawskim w 2012 roku).

Od zwykłego zmywacza pnie się w hierarchii i zaczyna uczestniczyć w bezpardonowej rywalizacji kelnerów o wpływy w poszczególnych rewirach restauracji. Mimo to na scenie panuje przedwojenna, baśniowa, sielska atmosfera, a widzowie wciągani są do akcji. Nie można być pewnym czy osoba siedząca obok to zwykły widz, czy może podstawiony aktor.

Widzowie w Zaklętych rewirach stają się nie tylko obserwatorami, czy wręcz podglądaczami, nie tylko sędziami, ale wręcz inspiratorami konfliktu. Zmuszam w ten sposób odbiorców do refleksji i oceny, daleko wykraczającej poza ramy zwykłego odbierania treści i emocji w teatrze.

Adam Sajnuk, reżyser spektaklu

 

reżyseria i scenariusz: Adam Sajnuk
muzyka: Igor Spolski, Michał Lamża
scenografia: Sylwia Kochaniec
kostiumy: Katarzyna Adamczyk
ruch sceniczny: Jarosław Staniek
reżyseria świateł: Karol Rothkaehl

OBSADA
Mateusz Banasiuk, Mariusz Drężek, Agata Piotrowska – Mastalerz, Bartosz Adamczyk, Stanisław Banasiuk, Sebastian Cybulski,  Marek Kossakowski,  Jerzy Połoński, Maciej Skuratowicz, Mateusz Znaniecki

Muzyka na żywo:
Andrzej Kwiatkowski, Michał Lamża, Igor Spolski