Specjaliści z Facebook pracują nad wprowadzeniem do komunikatora Messenger funkcji Unsend, która pozwoli użytkownikom na cofanie wysłanych omyłkowo wiadomości zarówno po stronie nadawcy, jak i odbiorcy- wynika z nieoficjalnych informacji Facebooka.

Dotychczas Messenger umożliwia skasowanie wysłanej wiadomości do konkretnej osoby, ale zniknie ona tylko po stronie nadawcy, a odbiorca nadal może ją odczytać.

O tym że Facebook, który jest właścicielem Messengera pracuje nad nową funkcją, która umożliwi wygodniejsze i bardziej skuteczne kasowanie wysłanych komunikatów mówi się już od kilku miesięcy, ale dotychczas nie zostało to oficjalnie potwierdzone. Dopiero teraz Jane Manchun Wong, specjalizująca się w zagadnieniach bezpieczeństwa internetowego opublikowała na Twitterze grafiki, które potwierdzają, że inżynierowie Facebooka pracują nad nowym rozwiązaniem związanym z przekazywaniem wiadomości w Messengerze.

Wong ujawniła, że w komunikatorze zostanie umieszczona funkcja Unsend, która umożliwi użytkownikowi cofnięcie wysłanej wiadomości. Najważniejsze będzie to, że wiadomość zostanie usunięta zarówno u nadawcy, jak i u odbiorcy przekazu. Dzięki temu użytkownicy Messengera będą mieli czas by zareagować np. wtedy, gdy wyślą wiadomość do niewłaściwego adresata.

Instalując Unsend Facebook ograniczy czasowo możliwość skasowania wysłanej korespondencji, ale nie wiadomo, czy będzie to np. kilka minut, czy też kilkadziesiąt sekund. Na razie brak jest informacji na temat tego, kiedy nowa funkcja będzie dostępna wszystkim użytkownikom Messengera, których w zeszłym roku na całym świecie było ponad 1,3 mld miesięcznie.

W II kwartale 2018 r przychód Facebook wynosił ponad 13 miliardów dolarów, a zysk netto wzrósł do 5,1 miliarda dolarów.