Pod wiaduktem przy ul. Hallera w okolicach Opery Bałtyckiej w Gdańsku utknął TIR tamując na kilka godzin ruch w tej okolicy. Sprawca wypadku był trzeźwy, szczęśliwie jego samochód nie zerwał sieci trakcyjnej, co pod tym wiaduktem zdarza się kilkanaście razy w roku.

W tym miejscu TIR-y zaklinowują się pod wiaduktem co najmniej kilkanaście razy w roku. Zwykle skutkuje to zatarasowaniem przejazdu i potężnymi korkami.
Fot. Izabela Biała

- Sprawca wypadku to 36 -letni mężczyzna kierujący chłodnią - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Policjanci jeszcze wyjaśniają okoliczności tej sytuacji, ale ruch odbywa się już normalnie, samochód jest poza ulicą. Wydaje się, że kierowca przede wszystkim uszkodził swój samochód. Będzie musiał przeładować rzeczy i jechać samochodem zastępczym. Mandat go też nie ominie.

TIRy utykają pod tym gdańskim wiaduktem dość często, dziś zdarzyło się to dwa razy.

- Dla nas najważniejsza jest informacja, że nie została zerwana sieć trakcyjna - mówi Rafał Gajos inspektor z Zakładu Transportu Miejskiego w Gdańsku. - Trudno powiedzieć, dlaczego kierowcy wjeżdżają pod wiadukt, wydaje się, że nie zauważają albo nie respektują znaku dozwolonej wysokości, tu akurat 3,5 metra.

Naprawa zerwanej trakcji kosztuje do 5 tys. w zależności od rozmiaru szkody. Kierowcy muszą więc liczyć się nie tylko z mandatem, ale też z pokryciem kosztów naprawy z własnej kieszeni. ZTM zawsze stara się egzekwować zwrot kosztów naprawy uszkodzeń.