NARTY w KOSZAŁKOWIE

Koszałkowo na sportowo!

 

ZIMĄ jesteśmy największym na Pomorzu Ośrodkiem Narciarskim "Koszałkowo-Wieżyca", który oferuje nie tylko możliwość uprawiania sportów zimowych ale także jest celem rekreacyjnych wypraw rodzinnych. Do dyspozycji wszystkich chętnych są wyciągi narciarskiewypożyczalnie sprzętu narciarskiego i szerokie zaplecze gastronomiczne. Nasze stoki są sztucznie naśnieżane i oświetlone, do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów są 4 wyciągi orczykowe, 2 wyciągi dla początkujących i 2 wyciągi z torami do snowtubbingu.  Zadbaliśmy o wygodę i bezpieczeństwo gości. Na stoku są wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa i snowboardu, a także czuwają ratownicy medyczni.

Trochę historii: Na rynku usług turystycznych istniejemy od 1970 roku. Prekursorem i inicjatorem działań kierujących naszą rodzinę w stronę turystyki był ojciec Józef Koszałka. Był to wynajem pokoi dla gości zauroczonych kaszubskim pejzażem. Z czasem na naszym stoku zainstalowany został pierwszy prosty wyciąg narciarski tzw. wyrwirączka i goście odkryli Kaszuby zimą.

Wieżyca - stare fotografie

Trafna inicjatywa i tłum chętnych narciarzy, zaowocowały budową następnego wyciągu. Do kalendarza imprez weszły kuligi a nawet nocne kuligi z pochodniami, mama Halina Koszałka zawsze szeroko otwierała kuchnię częstowała gorącą herbatą i domowym posiłkiem. To stworzyło unikalną domową atmosferę którą wielu narciarzy jeszcze pamięta.

Staramy się aby nasi goście, latem i zimą czuli się u nas jak w domu i wracali do nas z uśmiechem.