Data wydarzenia: 06.07.2017 18:00 - 06.07.2017 23:59
Miejsce wydarzenia: Gdańsk

Już po raz piąty restauracje z Gdańska otworzą swe podwoje dla uczestników najsmaczniejszego kulinarnego wydarzenia roku – Nocy Restauracji! Tegoroczna edycja odbędzie się 6 lipca i będzie prezentowała Smaki Gdańska.

Noc Restauracji 2017 zaskoczy nas zmianą formuły. Udział w niej wezmą wyłącznie lokale certyfikowane w projekcie „Smaki Gdańska”, realizowanym przez Miasto Gdańsk. Restauracje pokażą swoje najsmaczniejsze oblicze. Każda z nich przygotuje specjalne menu degustacyjne, składające się przeważnie z pięciu mini dań, które wspólnie stanowić będą interpretację gdańskich smaków.

Nocni smakosze spróbują wyjątkowych, doskonałych jakościowo dań, objętych certyfikatem Smaków Gdańska. „Noc Restauracji to akcja, która w tym roku wypromować ma Smaki Gdańska. Same Smaki Gdańska to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców i turystów. Nasze działanie ma na celu wzmocnienie oryginalnej oferty kulinarnej miasta. Chcemy, żeby Gdańsk kojarzył się nie tylko z miastem atrakcyjnym turystycznie i dobrym do mieszkania, staramy się, żeby stał się synonimem kuchni najwyższych lotów, czerpiącej z kultury i tradycji. Zależy nam na tym, by Gdańsk jako pierwsze miasto w Polsce, zaproponował jakościową ofertę kulinarną, opartą o lokalną tradycję i składniki, stanowiącą magnes dla turystów i urozmaicenie dla mieszkańców.” – mówi Anna Zbierska zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Miasta Gdańsk.

Menu degustacyjne przygotowane przez restauracje będą autorską wizją Smaków Gdańska opracowaną przez szefów kuchni, którzy podczas tej wyjątkowej nocy opowiedzą gościom o swoich kulinarnych inspiracjach.

Hubert Gonera, organizator przedsięwzięcia mówi: „Wyjście do restauracji podczas Nocy Restauracji – Smaki Gdańska to przeżycie, które porównać można do wyjścia na dobry koncert czy do teatru. W każdym lokalu na gości czekać będzie niebanalne przeżycie kulinarne, skomponowane wokół Smaków Gdańska. Warto na taką wizytę zarezerwować co najmniej dwie godziny i zadbać o pusty żołądek”.

W imprezie w tym roku wezmą udział m.in. restauracje: Eliksir, Magiel, Mercato, Papieroovka, Winne Grono i Zafishowani. Wszystkie informacje o restauracjach biorących udział w Nocy Restauracji oraz menu degustacyjnych i ich cenach znaleźć można na stronie internetowej www.nocrestauracji.pl.

Przypomnijmy, że Smaki Gdańska to selekcja dań i restauracji, które pozwalają poznać tradycję i bogactwo kulinarne Gdańska. Inicjatywa zapoczątkowana w 2016 roku skupia lokale, które w swoim menu wykorzystują lokalne i dobre jakościowo regionalne składniki oraz interpretują gdańską tradycję kulinarną. Restauracje i kawiarnie biorące udział w tegorocznej akcji przeszły w maju szczegółowy proces certyfikacyjny. Lokale skupione wokół Smaków Gdańska posiadają w swoim menu unikalne potrawy sygnowane logo projektu: od przystawek poprzez zupy, dania główne, aż po desery.

Szczegóły dotyczące projektu Smaków Gdańska znaleźć można na  fanpage’u  www.facebook.com/smakigdanska.


Restauracje

Magiel

                                                                  SPRAWDŹ MENU

Żabusia

                                                                  SPRAWDŹ MENU

Papieroovka

                                                                  SPRAWDŹ MENU

Mercato

                                                                  SPRAWDŹ MENU

Szafarnia 10

                                                                  SPRAWDŹ MENU

Kubicki

                                                                  SPRAWDŹ MENU

Eliksir

                                                                  SPRAWDŹ MENU

Winne Grono

                                                                  SPRAWDŹ MENU

Niepokorni

                                                                  SPRAWDŹ MENU

Otwarta

                                                                  SPRAWDŹ MENU

Zafishowani

                                                                  SPRAWDŹ MENU