VIII BAL GDAŃSKI 2019-Hiszpańska Dusz,Polskie serce

23.02.2019 19:00

Miejsce wydarzenia: Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina - Gdańsk, Ołowianka 1

Organizator: Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

Hiszpańska dusza, polskie serce to program napisany pod wpływem fascynacji muzyką hiszpańską. Kompozytorem jest saksofonista Adam Wendt, który zainspirował się twórczością i talentem Laury Cubi Villena. Poszczególne utwory są niezwykle energetyczne z bardzo ciekawymi tematami oraz charakterystycznym rytmem. Unikatowy skład instrumentalny w połączeniu z głosem, który wręcz hipnotyzuje temperamentem a miejscami nostalgią przekazuje słuchaczom tej muzyki, niepowtarzalne i unikalne doznania i przenosi ich w zupełnie inne, nowe rejony postrzegania muzyki.Laura Cubi Villena jest rodowitą hiszpanką. Mieszka na stałe w Valencii. Jest zakochana w Polsce – w ludziach, folklorze, krajobrazach i pierogach! Zajmuje się muzyką profesjonalnie. Prowadzi szkołę muzyczną w swoim mieście i udziela się jako solistka w licznych estradach koncertowych śpiewając zarówno typową muzykę hiszpańską, w której zawarte są cechy muzyki jej prowincji jak i jazz i rhythm’ blues.
 
Adam Wendt Acoustic Set ma na koncie dwie autorskie płyty ze znakomitymi recenzjami. Zespół nagrał dla Telewizji Polskiej autorski koncert. Muzycy koncertowali na czołowych festiwalach jazzowych w Polsce jak również podczas koncertów w Hiszpanii czy Chorwacji. Połączenie brzmienia akordeonu, saksofonu i kontrabasu jest unikalne i doskonale sprawdza się w muzyce improwizowanej.
 
Skład zespołu:Laura Cubi Villena – śpiewAdam Wendt – saksofon sopranowy, saksofon tenorowyPaweł Zagańczyk – akordeonJarosław Stokowski – kontrabasPoszczególne kompozycje koncertu zostaną zaprezentowane z udziałem pary tanecznej.
 
 
 

Kup bilet